Praca z końmi

slide22Istotą prowadzonej terapii jest emocjonalny kontakt pacjenta z koniem, i to nie koniecznie z pozycji siodła. Efekty przynosi już samo przebywanie pensjonariusza w bezpośredniej bliskości zwierzęcia. Tym kontaktom w pierwszej fazie nierzadko towarzyszy lęk, nawet wyprowadzenie wierzchowca ze stajni okazuje się piekielnie trudnym zadaniem. Kiedy jednak obawy mijają, pacjenci zaczynają okazywać co raz większe zainteresowanie zachowaniami koni, także relacjami w stadzie, którego zasady funkcjonowania są przykładem znakomitej organizacji życia w danej społeczności.

Rekreacja i Golfgrzyby

Wierząc w sens reedukacji i resocjalizacji chcemy poprzez terapię przywrócić radość chorego z szeroko pojętej rekreacji. Do dyspozycji Naszych pensjonariuszy przygotowaliśmy quady, rowery, kijki do nornic wal kingu, a co najważniejsze ogromne tereny zielone zachęcające do eksploracji. Na terenie ośrodka znajdują  się również zarybione stawy i sprzęt wędkarski.slide2222

Nasz ośrodek prowadzi bliską współpracę z Sand Valley Golf & County Club w Pasłęku dzięki, której Nasi pensjonariusze mogą korzystać z 18-to dołkowego pola golfowego. Dla początkujących możliwa jest nauka gry z trenerem lub akademia golfa.